Medical Park Karadeniz Hastanesi Dermatoloji Bölümü Uzmanı Dr. Nilüfer Tüysüz, botoks yaptırmak isteyenlere uyarıda bulunarak, “Botoks işlemi yaptırabilmeniz için herhangi bir kas hastalığına sahip olmamanız ve hamile olmamanız gerekir” dedi.

 

Botoks, estetik ve kozmetik uygulamalarda en çok tercih edilen işlem olduğunu belirten Dr. Nilüfer Tüysüz, “Estetik kelimesi denilince aklımıza ilk gelen yöntemler arasında yer alan botoks, estetik ve kozmetik uygulamalarda en çok tercih edilen işlemdir. Kullanılan mimiklerin oluşturduğu kırışıklıklar ve bu kırışıklıkların zaman içinde kalıcı izlerini çözer. Botoks bu konuda kullanılan en etkin ve en güvenilir yöntemdir. Sonuçları kısa sürede ortaya çıkar ve fark edilir memnuniyet yaratır. Botoks işlemi yaptırabilmeniz için herhangi bir kas hastalığına sahip olmamanız ve hamile olmamanız gerekir” dedi.

BOTOKS YAPTIRIP YAPTIRMAYACAĞIMI NASIL ANLAYABİLİRİM?
Botoks yaptırma kararını doktorun vereceğine dikkat çeken Dr. Nilüfer, “Botoks yaptırma kararını siz değil, danışacağınız ve bu tedaviyi yapacak doktor vermelidir. Sizin vereceğiniz tek karar ‘gerçekten botoks yaptırmaya ihtiyacım var’ kararıdır. Bu kararı verdikten sonra referansı bol, bu işte tecrübe edilmiş bir doktora giderek botoks hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz” dedi.

BOTOKS NEDİR VE NASIL YAPILIR?
Botoksun oldukça uzmanlık ve bilgi gerektiren bir tedavi yöntemi olduğunu kaydeden Dr. Nilüfer, “ Botoks denilen ilacın yüzde belirlenen bölgelere belirlenen ölçülerde enjeksiyon yapılması işlemidir. Botoks, oldukça uzmanlık ve bilgi gerektiren tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Botoks iğnesi hastahanelerde kullanılan küçük ince uçlu iğnelerdir. Uygulamanın yapıldığı an sinek ısırığı kadar acı hissedilir, ardından herhangi bir ağrı veya sızı hissedilmez” dedi.

Botoks tedavisinin sağlığı etkileyecek bir yan etkisi bulunmadığını ifade eden Dr. Tüysüz, “Botoks, günümüzde en çok yüz bölgesine yapılmaktadır. Kaş arası, alın ve göz kenarı kırışıklıklarında kullanılan bu yöntem, özellikle bayanların tercih ettiği estetik tedavileri arasında ilk sırada yer almaktadır. Ayrıca boyun, çene ve diğer bölgelerde de kullanılabilir. Botoks tedavisinin sağlığı etkileyecek bir yan etkisi bulunmamaktadır. Botoks işlem yapılan bölgedeki kasların hareket eyleminin engellemesini sağlayarak işlev görür. Aşırı kasılan mimik kasları derin çizgilenmeler yapar. Botoks yapılan bölgede bulunan mimik kaslarının işlevini azaltır veya tamamen ortadan kaldırır. Böylece daha gergin genç bir yüze sahip olursunuz” dedi.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir